تبلیغات
ابوذر غفاری - ۶ ایده اشتباه در ازدواج

ابوذر غفاری

۶ ایده اشتباه در ازدواج
سه شنبه 15 شهریور 1390 03:51 ب.ظ

  ۱- ازدواج به دلیل دوری از خانواده و پدر و مادر :
وقتی وضعیت در خانه ‌ی پدری ، شوم و اندوه ‌بار باشد ، ازدواج یک راه گریز محسوب می‌ شود .
تعجبی ندارد که خیلی ‌ها این راه گریز را انتخاب می‌ کنند ؛ اما به ‌طور معمول ، این مسیری است که شما را از چاله درآورده و به چاه می‌ اندازد .

ادامه مطلب

یکی دو سال دیگر در خانه‌ ی پدر و مادر ماندن ، بهتر از آن است که با نخستین پیشنهاد ازدواج ، تن به تاهل دهید ، چون آن ‌وقت ممکن است شریک زندگی ‌تان تا آخر عمر سبب رنجش و آزار شما گردد .
۲- ازدواج به دلیل نگرش یک جانبه ‌ی پدر و مادر شما به شخص مورد نظر :
البته جای تعجب دارد که پدر و مادر شما به ‌طور واقعی ، همسر آینده ‌ی شما را دوست بدارند ؛ اما دوست داشتن این فرد از سوی آنان ، دلیل کافی برای مدنظر قرار دادن ازدواج با آن فرد نیست . سال‌ های آینده ، زمانی که ( بعد از ۱۲۰ سال ) از میان شما رفتند ، شما کماکان باید اسیر فرد رویا های آنان باشید ؛ فردی که شاید مرد یا زن رویا های شما نباشد .
۳- ازدواج فقط به دلیل پول و ثروت :
اگر شما شیفته ‌ی فردی هستید که ثروتمند است و فقط به همین دلیل حاضرید با او ازدواج کنید و به دیگر ابعاد توجه نمی‌ کنید ، این ملاک مناسبی نمی ‌باشد .
ایده ‌ی ازدواج کردن با یک فرد ، بدون توجه به احساس و عاطفه‌ ی قلبی و فقط از روی نگاه مادی گرایانه ، به ‌طور یقین ، عقلانی نیست و اشتباه می ‌باشد .
۴- ازدواج به دلیل ترحم و دل ‌سوزی به یک فرد :
گاهی انگیزه ‌ی فرد برای ازدواج ، نجات دادن شخص مقابل از تنهایی ، فشار های زندگی ، مشکل‌ های اقتصادی و اجتماعی و دلیل ‌های دیگر است .
برای نمونه ، دختری که به پسری وابستگی شدید دارد ، مسوولیت زندگی او از جمله کار ، مسکن و مسائل مادی را می ‌پذیرد . چنین انگیزه ‌هایی بعد از مدتی کوتاه ، رو به خاموشی می‌ رود و در نهایت ، زندگی مشترک را با بحران مواجه می ‌سازد .
۵- ازدواج به دلیل خو گرفتن به ارتباط در طی زمان طولانی :
هنگامی که دو نفر پس از آشنایی ، تصمیم به ازدواج با یکدیگر می ‌گیرند ، اشکالی ندارد ؛ اما موقعی اجبار به دلیل « عادت محض » خطرناک می‌ شود که دو نفر که با هم ازدواج کرده ‌اند و بعد ، از یکدیگر طلاق گرفته و به هم عادت کرده‌ اند ، تصمیم بگیرند دوباره شانس خود را امتحان کنند ؛ مطمئن باشید هرگاه بار نخست ، کارساز نبوده باشد ، بار دوم نیز ، کارساز نخواهد بود .
۶- فردی که برای رسیدن به شما از همسرش جدا می ‌شود :
به ‌طور معمول ، این ‌گونه ازدواج ‌ها ، زیاد دوام نخواهد آورد و پایه ‌ای برای یک رابطه‌ ی دراز مدت نخواهد بود . فردی که به خاطر شخصی حاضر است به همسر یا نامزد خود خیانت کند ، به‌ طور مسلم رابطه‌ ی آنان ، استحکامی نخواهد داشت ؛ زیرا کسی که توسط شما به فرد دیگری خیانت کرده ، روزی نیز به خود شما خیانت خواهد کرد .
منبع:khanomha.com

آخرین مطالب ارسالی
تبادل لوگو

طراح قالب
Designer Mohammad Raiei And copyRights 2011