تبلیغات
ابوذر غفاری - اعتراض مراجع عظام تقلید

ابوذر غفاری

اعتراض مراجع عظام تقلید
موضوع: اخبار
دوشنبه 23 خرداد 1390 04:52 ب.ظ

امنیت و عفت عمومی در خطر است
حادثه ضرب و شتم امام جماعت دانشگاه علوم پزشكی تهران كه برای نجات یك دختر جوان از چنگال دو نفر از اراذل و اوباش از جان‌گذشتگی كرد و اكنون در آستانه نابینایی یك چشم قرار گرفته، واكنش اعتراض‌آمیز مراجع تقلید و انجمن‌های اسلامی دانشجویی را در برابر سكوت و انفعال مسئولان اجرایی و انتظامی كشور به دنبال داشت.


به گزارش «جوان» اگرچه مدت‌هاست از گوشه و كنار كشور اخبار تأسف انگیز تاخت و تاز اراذل و اوباش به گوش می‌رسد، اما تأسف بارتر از این حوادث تكان‌دهنده، فقدان برخورد قاطع و اتخاذ تمهیدات لازم برای پیشگیری از تكرار دوباره و دوباره چنین رخدادهایی است. حادثه میدان كاج سعادت آباد تهران و حادثه قاتل شدن ضعیف‌‌ترین هركول محصول رسانه ملی پیش لرزه‌هایی بود كه آمدن زلزله‌ای مهیب را تذكر می‌داد. تیری كه امروز چشم راست یك روحانی متعهد را نشانه گرفته و حوادث و رخدادهای مشابه در تمامی شهرهای كشور به صراحت می‌گوید اگر زودتر به فكر چاره‌جویی نیفتیم این بار تیر بی‌تدبیری خودی كه از كمان اراذل و اوباش رها شده به قلب امنیت جامعه فرو می‌نشیند.
به كجا چنین شتابان؟!
این وقایع نگران‌كننده مختص تهران و كلانشهرها نیست و حتی شهرهای كوچكی مانند خمینی شهر اصفهان هم از تاخت و تاز اراذل و اوباش در امان نیستند تا جایی‌كه چندی پیش اخلال‌گران نظم و امنیت چند زن و دختر را در باغی در اطراف این شهر در مقابل دیدگان همسرشان ربوده و به آنها تجاوز كردند. این حادثه نیز با تجمع تعدادی از اهالی شهرستان خمینی شهر در برابر دادگستری این شهرستان و خواسته آنها در برخورد جدی و پیشگیری از تكرار این فجایع همراه بود. اینها نمونه‌های رسانه‌ای شده وقوع چنین جرائمی است. شاید اگر فیلم حادثه میدان كاج در اینترنت به نمایش در نمی‌آمد، این پرونده به این سرعت رسیدگی نمی‌شد، همچنان كه رسانه‌ای شدن حادثه رخ داده برای حجت‌الاسلام فروزش حساسیت مراجع و واكنش انجمن اسلامی دانشجویان را به دنبال داشت، اما تكرار چنین رخدادهایی بیانگر چیست و ما به كدامین جهت حركت می‌كنیم كه حاصلش منحنی صعودی رشد جرائم است؟ چرا جامعه ما كم كم برای مردم نا امن شده و بالعكس به مأمنی برای خلافكاران تبدیل شده است ؟
مواضع مراجع تقلید در برابر حادثه رخ داده برای روحانی مبارز
تكرار وقایع اخیر سبب واكنش مراجع تقلید عظام نیز شد و آنها خواستار برخورد سریع و قانونی مراجع انتظامی و قضایی با عاملان برخورد با روحانی مبارز شدند.
دفتر آیت‌الله نوری‌همدانی ضمن ابراز تأسف از تعرض به روحانی آمر به معروف و ناهی از منكر، مسئولان امنیتی و انتظامی و نیز مسئولان قضایی را ملزم به برخورد هرچه سریع‌تر با عوامل این اقدام دانست و بر اطلاع‌رسانی به موقع و برنامه‌ریزی صحیح برای جلوگیری از وقوع مجدد چنین حوادثی برای آمران به معروف و ناهیان از منكر تأكید كرد.
دفتر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز در اطلاعیه‌ای این حادثه را كه بر اثر هجوم حامیان فرهنگ بی‌بند و باری و بی‌عفتی غربی به موضع اسلامی یكی از روحانیون متعهد، در راه اجرای فریضه‌ مهم دینی نهی از منكر و امر به معروف و دفاع از حریم حجاب و احكام دین، منجر به مجروح شدن شدید چشم وی شده، ناگوار و تكان‌دهنده خواند.
ایشان با تأكید براینكه در شرایط فعلی برخی التزامات اسلامی و انقلابی این ملت كه با نثار خون پاك هزاران شهید و ایثارگر برپا گردیده مورد هدف قرار گرفته است به مسئله حجاب اشاره داشتند؛ مسئله‌ای كه با ترفندهای مختلف تضعیف می‌شود و عده‌ای به شعارهای قرآنی و انقلابی بی‌اعتنایی می‌كنند و صریحاً عدم تعهد خود را به حفظ این سنت‌های اسلامی ابراز می‌دارند. به گفته حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی، انتظار این است كه قوه قضائیه وارد عمل شود و عاملان این هتاكی و موارد دیگر هتك حرمت دینی و سنت‌شكنی‌ها را تحت تعقیب قرار دهد و سریعاً به‌جزای اعمال خویش برساند.
همچنین نیروی انتظامی كه مكرر اعلام برخورد با منكرات و عوامل سنت شكن و بدحجابی نموده در كمال قوت طرح امنیت اخلاقی را پیگیری و اجرا نماید و به كم توجهی بعضی مقامات به حفظ این اصول اعتنا ننماید و به مسئله حجاب و عفاف و حفظ عفت عمومی جامعه و نوامیس مردم توجه بیش از پیش نماید.
آیت‌الله مكارم شیرازی: عمل مجرمانه ضاربان افساد فی‌الارض است
حضرت آیت‌الله مكارم شیرازی نیز بر ضرورت برخورد جدی قوه قضائیه با ضارب یك روحانی آمر به معروف و ناهی از منكر تأكید و عمل مجرمانه ضاربان را افساد فی‌الارض اعلام كرد.
ایشان در درس خارج فقه خود با اشاره به این حادثه بر ضرورت رسیدگی و برخورد قاطع و قوی دستگاه قضایی با ضارب این طلبه جوان تأكید كرد.
این مرجع تقلید با تأكید بر ضرورت برخورد قوی و قاطع دستگاه قضایی در خصوص این مسئله ابراز داشت: قوه قضائیه باید با این‌ها قوی برخورد كند و الا هیچ‌كس فردا امر به معروف و نهی از منكر نخواهد كرد.
حضرت آیت‌الله مكارم شیرازی اظهار امیدواری كرد این‌گونه تذكرات سبب شود كه قوی‌تر با این‌گونه منكرات برخورد كنند تا مردم سالم و جامعه در امن و اراذل و اوباش در ناامنی باشند.
نامه49 انجمن اسلامی‌ دانشجویان خطاب به رئیس‌جمهور
در واكنش به حادثه رخ داده برای روحانی جانباز، 49 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر كشور با انتشار نامه‌ای خطاب به محمود احمدی‌نژاد، ضمن حمایت از حركت جهادگونه حجت‌الاسلام فروزش، خواستار اجرای اصل هشتم قانون اساسی و مقابله با جریانات مفسد در جامعه از سوی رئیس‌جمهور شدند.
در این نامه با اشاره به سیره حضرت علی علیه السلام در واكنش به درآوردن خلخال زنی یهودی، تأكید شده است: «اكنون اگر مسئولان انتظامی كشور در برابر توهین و تعرض به نوامیس مملكت نجنبد، باید دردمندانه به عزا نشست و حدیث علی(ع) درباره اندوه مرد مسلمان از باز كردن خلخال از پای زن یهودی را بی‌هیچ مصداق بیرونی بارها خواند و بر آن اشك ریخت».
این انجمن‌های دانشجویی حادثه حمله اراذل و اوباش به یك روحانی امر به ‌معروف و مضروب و مجروح ساختن وی را نشانه بی‌توجهی كامل مسئولان اجرایی كشور به مسئله مقدس امر به‌ معروف ونهی‌ازمنكر دانستند؛ مسئله‌ای كه به فرموده مولای متقیان همه كارهای خیر در برابر آن چون قطره در برابر دریا است و این حادثه به خودی خود كافی است تا كوتاهی و قصور و اهمال نیروی انتظامی در انجام وظایفش اثبات شود.
این دانشجویان با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی كه براساس آن رئیس‌جمهور موظف است تا در اجرای امربه‌معروف و نهی‌ازمنكر از تمامی توان دولت استفاده كند، موضع‌گیری‌های احمدی‌نژاد را در مواجهه با این مسئله منفعلاًنه و سؤال‌برانگیز ارزیابی نموده‌اند، به گونه‌ای كه به ذبح شدن «امربه‌معروف و نهی‌ازمنكر»  منجر شده است.
دانشجویان انجمن‌های اسلامی تعلل رئیس‌جمهور و مسئولان پلیس كشور را در اجرایی شدن طرح امنیت اجتماعی، اختلال در اجرای قانون اساسی دانسته و تأكید كرده‌اند: « خونی كه امروز از چشم این روحانی آمر به معروف و از حلقوم دیگر شهدای آمر به این فریضه الهی ریخته شده، چنانچه به این كوتاهی ادامه دهید، دامن شما را هم خواهد گرفت.»
دانشجویان مسلمان كشورمان در نهایت ابراز تأسف برای مسئولان انتظامی و اجرایی كشور تبریك به شجاعت و احساس وظیفه این روحانی انقلابی را ستودند و شفای عاجلش را خواستارشدند.

آخرین مطالب ارسالی
تبادل لوگو

طراح قالب
Designer Mohammad Raiei And copyRights 2011